اَنگ فاحشگی به یک سوم از زنان بیوه تهرانی …!

چند وقت پيش ديدم خبر گزاری مهر از قول مشاور استاندار تهران نوشته یک سوم زنان تهرانی که طلاق میگیرن بعد از نه ماه دچار فساد اخلاقی میشن!

توی این جامعه لعنتی زنان بیوه کم ازار و اذیت جسمی و روحی میشن که حالا رسما انگ فاحشگی هم به بخشی از اونها زده میشه! وقتی از سوی یک مقام دولتی و از طریق یک خبر گزاری چنین چیزی منتشر میشه دیگه چه انتظاری از مردم و عوام کوچه و بازار داریم! طلاق بَده اینو همه میدونن …اما زندگی کردن به هر قیمتی هم اصلا خوب نیست! اینکه توی جامعه ما از طلاق یک غول ساختن و بیوه شدن رو مساوی با بدنامی میدونن ظلم فاحشی به زنان ماست!

متاسفانه توی اجتماع ما همین که زن طلاق میگیره انگار که به همه مردها حلال شده! از قاضی دادگاه بگیر تا منشی دادگاه و مامور کلانتری و عطار و بقال و قصاب و غیره! مرد های فامیل به چشم خریدار بهش نگاه میکنن و زن های فامیل ابا دارن از رفت و امد با اون که نکنه با شوهرشون سر و سری پیدا کنه! سلام هیچ گرگی هم بی طمع نیست! گویا اینجا برای در امان ماندن از چشم های ناپاک و بیماران جنسی حتما باید اسم یک مرد توی شناسنامه ات باشه گر چه که نامرد باشه!

بدبختانه هر گونه رابطه گفتاری هم برای زن بیوه ممکنه انگ فاحشگی رو به دنبال داشته باشه! توی این جامعه لعنتی بعضی از مردهای متاهل هر غلطی که دلشون بخواد میکنن! با هر کس بخوان حرف میزنن … لاس میزنن …میخوابن و هیچ کس به اونا نمیگه مرتیکه فاحشه! اما امان از روی که زنی طلاق بگیره … باید بترسه و بلرزه از همه این لاشخور های نر و ماده ای که هر کدوم بنوعی شرف و حیثیت اون رو تهدید میکنن! انصاف داشته باشیم…انصاف!

Advertisements

68 پاسخ به ‘اَنگ فاحشگی به یک سوم از زنان بیوه تهرانی …!

  1. از یه مرد بعید این حرفا خوشحالم هنوز مدی با فکر سالم و روشن وجود دارد درود بر شما

 1. خدا از سر تقصیرات قوای حاکمه!! که متاسفانه دارن همه جامعه رو آلوده میکنن نگذره!!
  میگن کافر همه را به کیش خود پندارد!!
  داش شاتوت!
  من خیلی وقته ذهنم به این مشغوله که هر چیزی برای خودش جایی داره
  توی کشورای دیگه عبادت جاش مشخصه – دیسکو هم مشصه – عرق خوری هم – فاحشه خونه هم و …..
  خلاصه چون جای هر چیزی مشخصه دیگه مثلا کسی نمیره توی مسجد لواط کنه!!!
  خداییش گاهی میبینم که یک خانم نمیتونه به راحتی کنار خیابون واسته و سوار ماشین بشه!!!
  حتی اگه سن و سالش بالا باشه!
  به خاطر اینکه همه چیزها و کارهای ما قاطی پاطی شده
  ما بجای اینکه فساد رو حذف کنیم اون رو به همه محیطها اشاعه دادیم
  خود آقایون که هر غلطی دلشون بخواد میکنن و راهکارشم بلدن
  اما اگه یک جوونی کاری بکنه خشتکشو به سرش میکشن
  زنان هم که واقعا بهشون ظلم میشه و ……………………..

 2. با نظرتون موافقم. اما اگه آزادی ای که زنها بعد از طلاق بدست میارن رو در نظر بگیریم، این آمار نه تنها غلط نیست بلکه به نظر من خیلی هم امیدوار کننده است. باید از آزادیشون استفاده کنن! چیزی که اینا بهش میگن فساد از نظر من ازادیه. رنگ مذهب در ایران داره کمتر میشه. به امید آزادی زنان ایرانی.

 3. وقتی می یام تو وبلاگت میدونم دردی جدید نوشته میشود خب من هم باید نظری بدهم آره باید نظری بدهم و این موضوع همیشگی است ولی همشهری چه دردی بالاتر از این است که در برابر سیستمی قرار بگیری که مردمانی نامرد دارد؟این دردها ذره ذره چه حجمی را خواهد ساخت؟ کدام شکل هندسی متصور است برای عدم معرفت یک جامعه یک نسل یک فرهنگ؟
  به پست های قبلیت نگاه کن نقش آخوند در تمام آن دردها کمرنگ است
  در تمام آن دردها.. در تمامش.
  نیچه میگوید وقتی به مغاکی نگاه میکنی آن مغاک هم به تو مینگرد
  ظلمت یک فرهنگ با کدام اشک و افسوس رفتنی است؟
  دور نمیبینم آن روز را که این تلخ نوشته ها را هم میبندی و میروی
  از چشمی که اشکی برایش نمانده و سری که از سیاهی سرگیجه رفته

 4. همه جاي دنيا همين بوده دوست عزيز. هرچند جاهايي ديگر نيست. بايد منتظر آن روز بود كه ماهم از نعمت حقوق بشر برخوردار شويم. نمي دانم، شايد هم بايد براي آن روز بجنگيم.

 5. آفرين بر تو آمسعود. من هميشه با اين هم جنس هام يعني آقايون مشكل دارم.اگر از اينا سوال كني با لاف ميگن كه حداقل تو زندگيشون با پنج نفر ارتباطاتي داشتن.خوب اگه20 ميليون مرد و 20 ميليون زن واجد شرايط باشن و هر كدام بطور متوسط بدون در نظر گرفتن لافاشون با 3 نفر ارتباط داشتن پس پيدا كنيد پرتقال فروش را. آن زنان مورد سوال نه از روسيه تهيه شده ان نه از مارس آمدن بل از همين مملكت خودمونن.فقط اونا لاف نمي زنن و يواشكي كارشونو مي كنن و گاهي خواهر مان گاه مادرمان و گاه همسرمان هستند.ولي خوب ما مرديم و خروس.غيرتمون قبول نمي كنه واقعيت رو بپذيريم. پس مي ماند كه قضيه رو رو سر ديگرون خراب كنيم.راحت.

 6. سلام همشهری

  کاش درباره درصد فساد اخلاقی مدیران و مردان متاهل و مجرد و زنان متاهل هم ایشون میگفتند.

  از ماست که بر ماست.

 7. حرفايي رو زدي رفيق كه من از خيلي وقت پيش تصميم گفتنش رو داشتم اما نمي تونستم به اين قشنگي بيان كنم.
  از لاشخورا گفتي دلم براي لاشه ها سوخت. چند روز پيش پدرم به يكي از دوستاش زنگ زد كه با هم همراه عموم به سنا برن. ديدم هرهر مي خنده و بهش ميگه تنهاخور، بعد گفت نه دروغ ميگي و چند دقيقه بعد كه گوشيش رو روي ايفون گذاشت تا عموم بفهمه صداي زني رو شنيدم. اونو برده بود شانديز. آقا مسعود نمي دوني چه خانوم گلي داره؟! مي دونم كه خانوم اين مرتيكه از همه كاراي اون خبر داره ولي به خاطر همون چيزي كه گفتي و بچه هاش و پول لامسب نمي تونه از شر اين حيوون كه دنبال جفت گيريه، راحت بشه. يه آرزويي كه هر چند وقت يك بار براي خالم كه اندازه جونم دوسش دارم مي كنم اينه كه يه روزي استقلال مالي پيدا كنه تا مجبور نشه با هر حيووني بسوزه و بسازه.
  زن ايراني رو بايد قانون حمايت كنه كه ماشاالله اينجا بر عكسه.

 8. این شد پست درست وحسابی!
  مسعود جان همش همینیه که می گی. مردهای متاهل ما همینطورن که گفتی. جامعه داره به طرف اون چیزی میره که به اصطلاح ریاکاری می گن.دوریی محض!
  هر فضایی رو که بسته کنی همینجوری میشه. وقتی توی مدرسه به بچه هامون طوری آموزش می دن که انگار قوه ی جنسی ندارن! گندش از اینجا در میاد. وقتی 20 سال بعد بزرگ شدن.
  بیچاره این قشر که معلوم نیست چجوری می خوان سر کنن.

 9. با سلام به آقای مسعود خان و همه مردهایی که مرد بودن را نه به زور و بازو و گردن کلفت داشتن بلکه به معرفت و غیرت آن هم از نوع انسانیش می دانند .

  گاهی آدم فکر می کنه در این دنیای لعنتی که در کشور ما حاکم شده زنها در کنار مردهایشان هم با بدبختی – مشکلات زیاد – کمبودها ی مادی – روحی و جسمی دست و پنجه نرم می کنند وقتی شوهرهاشون را از دست می دند با چه بدبختی های بزرگتری مواجه می شوند که بزرگترین آنها فرهنگ غلطی است که همه موارد را مسعود عزیز در این مطلب نوشته است و آن عوض شدن نگاه همه به اینجور زنها است به جای آنکه با صداقت و پاکی به آنها نگاه شودو هر کس بتواند بدون هیچ چشم داشت درست و یا نادرستی گوشه ای از مشکلات آنها را حل کند به چشم خریدار آن هم برای مدتی نگاه می کند.
  باورتان نمی شود وقتی من این مطلب را خواندم چون خودم در زمینه اجتماعی تحصیل کرده و با فرهنگ کشورمان به خوبی آشنا هستم به خدا به حال این گونه زنها گریه ام گرفت .
  به خدا گفتم این ها چه تقصیری دارند که با رفتن شوهر باید این همه بدبختی ها را تحمل کنند ….
  به هر حال ممنونم از نوشتارهای زیبای این آقای مسعود خان مشهدی که گاهی با این نوشته ها رگ غیرت بعضی ها را قلقلک می ده .
  من یقین دارم اثر این وبلاگ از بسیاری از روزنامه ها و هفته نامه بیشتره .
  به امید روزی که فرهنگ مان درست شود.
  باور کنید اگر فرهنگ عوض شو د بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

  پایدار باشید – گویان

 10. انگ چیه؟ طبق آمار رسمی گفته.
  در ضمن مخاطبش بیشتر مسؤولین بودن نه مردم. یعنی آی مسؤولها به داد خونواده ها برسید. وقتی تو کشور ما درباره نحوه استفاده از کاندوم هم مشاوره میذارن ولی برای انتخاب همسر و نحوه ی همسرداری کوتاهی میشه ـ هم از طرف خونواده ها و بزرگترا و هم از طرف دولت ـ نتیجه ش بهتر ازاین نمیشه. فقر اخلاقی هم که صد برابر فقر مالی افتاده به جون مردم.

 11. اگر منظورتون اینه که چرا آمار غلط می دهند این یک بحثه اما فکر می کنم
  شما از این ناراحت هستید که چرا هم چین آماری رو می دهند ؟
  خوب بعضی آمار ها به ضرر یک قشری هست اما با کتمانش دردی دوا نمی شه.
  خوبه که این درد ها دیده بشه و براش فکری بشه .

 12. مسعود جان با درودی بیکران,

  این کلامات از مادریست که خود را شرمنده میداند جهت شرکت در شورش کور سال پنجاه و هفت,

  انقلاب کرديم تا شاه و شاهزاده نداشته باشيم… آقا و آقازاده داريم! انقلاب کرديم تا سياستمان ديني شود… دينمان سياسي شد! انقلاب کرديم تا اقتصادمان انساني شود… انسانيتمان اقتصادي شد! انقلاب کرديم تا خيابان هايمان شريف شوند… شرافتمان خياباني شد! انقلاب کرديم تا رنگ آزادي را ببينيم… اسارت رنگ شده را ديديم! انقلاب کرديم تا دردهايمان درمان شود… درد بي درمان گرفتيم.

  آخوند+سياست=دل درد آخوند – سياست=مفت خور آخوند×سياست=هرج و مرج آخوند ÷ سياست=فساد آخوند × آخوند=خرتوخر آخوند بی کلاه = بی سواد آخوند با کلاه = کلاهبردار نتيجه : آخوند بی آخوند,

  مسعود جان تا زمانی که آگاهی اجتماعی نباشد و فقر فرهنگی در جامعه آنهم توسط روشنفکران ترویج شود در بر روی همین پاشنه میچرخد,

  زمانی که حاج خانم آجرلو و فاطمه رجبی به صراحت عنوان میکنند اگر تعدادی از زنان خیابانی را اعدام کنیم ریشه فساد خک خواهد شد و یا شیرین عبادی و مهرانگیز کار در کنفرانس آلمان و آمریکا اعلام میکنند صیغه به معنای جلگیری از فحشاست و باید فرهنگ صیغه را ترویج کرد چه انتظاری از جامعه داریم ؟,

  نمي دانم جامعه ي ايران به كجا مي رود و شرافت و وجدان و انسانيت چه حد و مرزي دارد و حتا نمي دانم تا كجا بايد اين افسارگسيختگي اجتماعي رشد كند وليكن مي دانم كه اين دردها و فريادها را بايد جدي گرفت.

  از دروغ و ريا و كلاشي و حقه بازي بيزارم. از كساني كه به آرمان هاي يك ملت خيانت مي كنند، به ملت بي مهري و ستم روا مي دارند بيزارم. از كساني كه حقوق ديگران را به آساني زير پا مي گذارند بيزارم. از كساني كه فرهنگ و هنر ايراني را به لجن مي كشند و حرمت فرهنگ مداران و هنرپروران را زير پا لگد مي كنند بيزارم. از مفسدان اقتصادي و مال مردم خورها بيزارم… از كساني كه هم كاسه بيگانگان مي شوند و كمر به قتل هم وطنان خود مي بندندو يا براي تثبيت خود به هر خار و خاشاكي متوسل مي گردند بيزارم. از كساني كه خون جانباختگان جنگ 8 ساله را با بي شرمي به تمسخر مي گيرند و با دشمنانان ايران و ايراني همداستان مي گردند بيزارم. از آن ها كه مي خواهند ايران را ايرانستان كنند بيزارم.. از آن ها كه به ناموس ايراني تجاوز مي كنند بيزارم. از آن هايي كه شعارهاي دروغ مي دهند و مردم را رنگ مي كنند بيزارم …از آن هايي كه خرافه پرستي را رواج مي دهند و براي انديشه هاي ساده كيسه مي دوزند بيزارم، از آنان كه تاريخ را به نفع خود مصادره مي كنند بيزارم .

  کمی به عقب بر می گردیم، یک خانواده ی کوچک و خوشبخت که در عین فقیر بودن شاد و سر حال بودند. یک پدر، یک مادر، یک دختر هفت ساله و یک پسر هشت نه ساله.روزی دخترک شاد و خندان در کوچه بازی می کند، دیوی در لباس انسانیت دخترک را به داخل خانه اش می برد و به دخترک تجاوز می کند. دختر بیچاره از شدت وحشی گری آن دیو بیهوش می شود. متجاوز به گمان این که دخترک مرده از خانه میزند بیرون تا راه چاره ای بیابد اما در همین هنگام دختر به هوش می آید و از خانه خارج می شود. متجاوز با دیدن دخترک در کوچه بار دیگر وی را کشان کشان با داخل خانه برده و برای این که این کار کثیفش برملا نشود وی را خفه می کند.اما شخصی، قاتل را در زمانی که سعی داشته به زور دخترک را به درون خانه ببرد دیده بود، به زودی قاتل دستگیر می شود. خانواده ی قاتل متمول هستند، با پارتی بازی و دادن رشوه، قاتل فقط به چند سال زندان محکوم می شود.پدر دخترک از شدت غم و غصه پس از چند ماه سکته می کند.خانواده ی چهار نفره می شوند دو نفر، مادر برای بزرگ کردن تنها فرزندش کلفتی می کند. به زودی قاتل آزاد می شود. سعید که حالا نوجوانی است هر روز قاتل خواهر را در کوچه می بیند، سعید هر روز طعنه ی دوستانش را می شنود که او را بی غیرت می خوانند. سعید بارها و بارها از مادر اجازه خواسته تا انتقام خون خواهر و پدرش را بگیرد اما مادر پیر که دیگر جز همین پسر کسی برایش باقی نمانده آه و ناله می کند و از او می خواهد که از انجام این کار منصرف شود.سعید از شدت درد و رنج به مشروب پناه میبرد و سعی می کند با غرق کردن خود در مشروب از غم و غصه اش بکاهد. غم از دست دادن همسر و دختر، مادر سعید را به کلی زمین گیر کرده و قامتش رو خمیده.دو روز پیش سعید طبق معمول با در دست داشتن یک اسکناس هزار تومانی به خانه ی ساقی میرود، نیم لیتر عرق در یک کیسه فریزری، مثل همیشه.سعید میخواهد مثل همیشه با خوردن این مشروبات غم خود رو فراموش کند تا روزی دیگر اما این بار سرنوشت بازی دیگری را رقم زده است، سعید هم دو روز پیش بر اثر خوردن این مشروب جان خودش رو از دست داد.امروز صبح تشییع جنازه ی سعید بود، از آن خانواده فقط مادری باقی مانده، صدای ضجه های مادر سعید من رو دیوانه میکرد، در کمتر از چند سال این زن تمام هستی اش رو از دست داد.مادر سعید فریاد میزد ای کاش میذاشتم پسرم، انتقام خون همسرم و دخترم رو از اون بی همه چیز بگیره.هزینه ی کفن و دفنی که بهشت زهرا از بازماندگان میت می گیره چهارصد هزار تومان است، این مادر حتی پول کفن و دفن رو هم نداشت.خود فقرا در چنین مواقعی بیشتر به درد هم میخورند تا اغنیا، هر کسی با گذاشتن پنج هزار تومان و ده هزار تومان کمک کرد تا سعید دفن شود.مادر سعید توان برگزاری مراسم سوم و هفتم و چهلم وی را ندارد، تصمیم گرفته شد همین امروز پس از دفنش یک مراسم کوچک برای وی در همان قبرستان به جای مراسم سوم و هفتم و چهلمش برگزار شود.من نمی گویم آن شخص قاتل و متجاوز رو باید اعدام کرد اما حداقل باید یه مجازات درست و معقولی رو براش در نظر گرفت نه این که بعد از سه چهار سال آزادش کنند، کسی که باعث نابودی کامل یک خانواده شد، این است عدالت در … اگر پول داشته باشی میتوانی تجاوز کنی، آدم بکشی و خیالت هم نباشد اما اگر پول نداشته باشی حتی جسد فرزندت را هم دفن نخواهند کرد. مسئولین قبرستان تا عین چهارصد هزار تومان رو نگرفتند حاضر نشدند اجازه ی دفن رو صادر بکنند.

  مسعود جان فقط صمیمانه سپاسگذارم که دردهای اصلی جامعه را به زیبایی و روان بیان میکنی باشد تا غیرتهای به خواب رفته کمی به خود آیند و زن را فقط از دریچه جنسی ننگریم که زنان بزرگترین پیشگامان آزادی در طول سی سال گذشته بودند و بهای سنگینی پردختند و لی هرگز سر در مقابل دکانداران دین و مردسالاران خم نکردند,

  خداوند نگهدار ایران باد.

 13. چه انگ باشه و چه واقعیت…باید گفت لعنت بر ما

  دختر داییم طلاق میگیره دوست صمیمی همسرش میاد میگه من تو شرکت تنهام
  همسایه همسرش میمیره همسره دوستش میاد میگه من ارادت خاصی بهت دارم،هر وقت خواستی من در خدمتم
  عمه طلاق میگیره قاضی دادگاه ازش تقاضای صیغه میکنه…

 14. امروز روی پله برقی داخل ایستگاه مترو بودم که دیدم دو تا به اصطلاح مرد دارن میدوند و از پله های در حال حرکت قدم برمیدارند
  یادمه یه همجین تیپی داشت کسی که دیروز غر غر میکرد که :
  اینا پله برقی شون هم خرابه !!!!!!

 15. آفرین. بد نیست یه کمی به این مردم تن‌پرور و پر مدعای ایران که ادعای چند هزار سال تمدن دارند ماتحتشون رو یادآوری کنیم.

 16. من از لینک دکتر شیری آمدم . از کسانی که این طور قضاوت می کنند ، هیچ انتظاری نمی ره … اینجا مملکت مرد سالاره . مهم اینه که اسمش مرد ! باشه . مهم نیست که در عمل نامرده . مهم نیست که ….. بهتره دهنم بسته بمونه …. و اما در مورد ادامه مطلبتون . من هم یک زن مطلقه م . اما این طور که همه می گن و فکر می کنند که آی بشتابید زنی که طلاق گرفت یا بیوه شد همه بهش نظر دارند ، نیست …. این بستگی به رفتار خودمون داره . من 30 همکار مرد دارم که تا الان ذره ای از کار کردن باهاشون احساس عدم امنیت نکردم . مهم اینه که من چطور ببینم … تا زمانی که من به عنوان یک زن مطلقه خودم رو طعمه ببینم همینه . دید خودمون باید عوض بشه … غیر از یکی دو مورد تا جالا موردی نبوده که بخوام اذیت بشم . اون یکی دو مورد هم برای هم زن شوهر دارش هم دختر مجردش ممکن بود پیش بیاد ، که می بینیم پیش میاد…. دید خود ما زن ها باید به خودمون عوض بشه …. من یک مطلقه م و به این کاری که کردم افتخار می کنم . افتخار می کنم که بیش از این زیر بار یک نامردی که اسم خودش رو مرد گذاشته بود ، نرفتم . افتخار می کنم که اینقدر شجاعت داشتم که لجنزار رو بیشتر از این تحمل نکردم . ای کاش دید ما زن ها به خودمون عوض می شد … ای کاش یاد می گرفتیم که تحت هر شرایطی ، نباید زیر بار ظلم رفت …. ای کاش مای زن و شمای مرد یاد می گرفتیم ، انسانی زندگی کنیم . نه با ظلم . نه با تحقیر نه با کتک …. و متاسفم به خاطر قانونمون … متاسفم که زن به خاطر نداشتن حق باید بسوزه و بسازه … متاسفم که این چنین کسانی تصمیم گیرنده آینده من ، زن ، و فرزند ما هستند …. در مملکتی که زن فقط به عنوان کلفت و سرویس دهنده شناخته می شه ، بیش از این انتظار نمی ره …. ولی کاش همه ما کمی دیدمون رو ، نوع نگاهمون رو عوض می کردیم …. دوست عزیز همیشه هم نباید منفی دید . این طور هم نیست که هر مردی به چشم طعمه به زن مطلقه یا بیوه نگاه کنه … خود من هر جا در دادگاه می رفتم ، کاملا راحت بودم ، بستگی داره به رفتار خودمون و نوع نگاه خودمون ….. موفق باشید ….

 17. بابا ایوالله
  خودشه داش مسعود
  آره دایی
  اوضاع خراب تر اونیه که می گی
  منیکه تو یه اداره دولتی دارم کار میکنم داره حالم از دور و بریام به هم
  می خوره
  چه برسه به بیرون.
  به قول رضا صادقی:
  (عده ای مست وصالن
  عده ای غرق خیالن
  عده ای اون بالا بالا
  عده ای تو قعر چالن.)
  اما داش
  خیلی ها تو قعر چالن
  خیلی ها…
  یا علی

 18. حصر بالمواقع التي تعرض أخر الأخبار والتطورات السياسية التي تحدث بغزة

  أعرض فيما يلي لمجموعة كبيرة من المواقع التي عرض لأخر الأخبار والتطورات السياسية التي تحدث بغزة بفلسطين، والتي تقدم الأخبار والمقالات ومقاطع الفيديو واللمقاطع الصوتيه الخاصة بالعدوان الإسرائيلي على غزة.
  للدخول الرابط التالي

  http://www.islamonline.net/SiteDirectory/Arabic/subcategories.asp?id=336

 19. agha joon vaghti khanomhaee digeh talagh migiran az shoharhaee najoor va rangarang , baradan va shoharane mar dar gire zendegi khodeshoon mikonan.pas ma badbakhta keh ba 1000ta aibe o kofte shoharamoon misazim chera ina bayad beshan shakheh khoshk to chshme ma beran.hekayate baradarmeh keh az khanoomesh keh khaili dokhtare mah va azizi bood joda shod beh khatere yeki az in khanoomhaee motalegheh keh 4 ta bacheh dareh keh avalish hamsene baradarmeh. choon in khanoome bichareh keh az shohareshon jaoda shodeh boodan khaili asib pazir shodeh boodan. midooni yani chi? yani bichareh khanoome baradare man. yani bichareh zanhaee keh mesle ma najib hastaad.
  nd va talagh nemigiran. hala nemikhad shoma beh dade motalagheh ha beresid beh dade kasaeeberesid keh ina beheshoon asib mizanan. bikhodi ham dado bidad nakonid rast migan manam ye zanam va az in motalagheh ha mitarsam.chand sal azab keshidam khoneh va zendegi dorost kardam keh ba eshreh cheshme yeki az in khanoomha beh g……a bere. beh khoda khaili az in zanha zendegi khanoomaee digeh ra behham rikhtan. baradre man keh tanha mardein mamlekat nist .iran por az mardaee keh beh fekre zire shekameshoonan. baleh man natajrobeh in khanoomha ra daram na azadishoon ra dar natijeh ona ham emroozi taran ham khanoom taran ha khoshgeltaran!!!!!!!!!!

 20. agha joon vaghti khanomhaee digeh talagh migiran az shoharhaee najoor va rangarang , baradan va shoharane ma dar gire zendegi khodeshoon mikonan.pas ma badbakhta keh ba 1000ta aibe o kofte shoharamoon misazim chera ina bayad beshan shakheh khoshk to chshme ma beran.hekayate baradarmeh keh az khanoomesh keh khaili dokhtare mah va azizi bood joda shod beh khatere yeki az in khanoomhaee motalegheh keh 4 ta bacheh dareh keh avalish hamsene baradarmeh. choon in khanoome bichareh keh az shohareshon jaoda shodeh boodan khaili asib pazir shodeh boodan. midooni yani chi? yani bichareh khanoome baradare man. yani bichareh zanhaee keh mesle ma najib hastaad.
  nd va talagh nemigiran. hala nemikhad shoma beh dade motalagheh ha beresid beh dade kasaeeberesid keh ina beheshoon asib mizanan. bikhodi ham dado bidad nakonid rast migan manam ye zanam va az in motalagheh ha mitarsam.chand sal azab keshidam khoneh va zendegi dorost kardam keh ba eshreh cheshme yeki az in khanoomha beh g……a bere. beh khoda khaili az in zanha zendegi khanoomaee digeh ra behham rikhtan. baradre man keh tanha mardein mamlekat nist .iran por az mardaee keh beh fekre zire shekameshoonan. baleh man natajrobeh in khanoomha ra daram na azadishoon ra dar natijeh ona ham emroozi taran ham khanoom taran ha khoshgeltaran!!!!!!!!!!

 21. با سلام.

  درست جونم تو این گیرودار که هیچ چیز سر جای خودش نیست
  چه برسه به این زنان بخت بر گشته
  خدا لعنت کنه اونایی رو که این وضع به وجود آوردن
  به امید آزادی واقعی
  m از گیلان

 22. به نظر بنده حر ف آقاي مشاور استا ندار كاملا درست مي باشد چرا كه بنده طي تحقيقات گسترده اي كه در دوران دانشجويي به كمك دوستان دانشجو انجام داده ايم پي به اين واقعيت تلخ وناگوار برده ايم وازدوستان خواهش مي كنم بدن هيچ گونه غرض ورزي نظر خود رادراين مورد بدهند.به نظر بنده راه حل اين موضوع فقط فقط ترويج فعل حلال خدا يعني صيغه موقت در بين اين زنان مباشد .

 23. سوالم اینه:این جور آدمهای پست و حیوون دقیقا از چه کسی خجالت میکشن؟(و احیانا این کارا رو نمیکنن؟)
  نمیدونم از لایحه به اصطلاح حمایت از خانواده چه خبری هست؟همونی که اگه آدمای بدشانسی باشیم قراره در اون صیغه آزاد بشه و از ثبتش خبری نباشه.
  و مرسی از پست خوبت،یه حقیقت پیش پا افتاده صدباره برام زنده شد.

 24. ای بابا دوستان

  خانه از پای بست ویران است
  ما همه مردم یک حکومت اسلامی هستیم . تو حکومت اسلامی این چیزا خیلی نرماله .زیاد خودتونو خسته نکنین

  نشنیدین که می گن مردم بعد از مدتی شبیه کسانی میشن که بهشون حکومت می کنن؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. سلام

  من بعد از اینکه زنم با من به خاطر مشکلاتی که از بیرون به زندگی ایمون تحمیل شد مجبور به ترک وطن شدم و قبل از اینکه از زنم جدا بشم حتی آخرین لحظه هایی که میخواستم از ایران بزنم بیرون میرفتم از لای در بواشی تو محل کار زنم بهش با افسوس بهش نگاه میکردم.من تمامی تلاش ام رو کرده بودم و شش ماه از کارم میزدم و میرفتم پیداش کنم تا بهش گل بدم یا اگه پولی خواست بهش بدم.به پدر و مادرش هم التماس کردم ولی هر روز وضع بدتر میشد.به هر حال پیش خودم خواستم تا تنها پولی رو هم که داشتم بهش بدم تا بعد از من تا مدتی محتاج کسی نشه.به هر حال اون روزها فقط فحش و ناسزا بود که میخوردم.ولی خوب شکر خدا تونستم این ور آب خودم رو دوباره جمع وجور کنم .بهش میگفتم که همه این اتیش بیارهای معرکه همه بعد از نابود کردن زندگی ما بر میگردن سر زندگی شون و منو تو آخر سرمون میمونه بیکلاه ولی گوشش بدهکار نبود.خوب بعد از اینکه فهمید من دوباره زندگی ایم جون گرفته و تونستم برای خودم کاری بکنم.و فهمید که تمامی اینکارها ی دیگران به خاطر چشم طمع به اون و حسادت اطرافیان وکلاه گذاشتن سر اون به خاطر این پولی که داشتم بود از من خواست که دوباره باهاش زندگی کنم .قانون های دشمن ساز ایران و نبود ظرفیت در بعضی خانواده ها باعث سرنگون شدن سالم ترین خانواده ها در ایران میشود .همه باید مراقب باشیم.تا به این سر خوردگی ها مبتلا نشیم.

 26. سلام بر تو ای ایرانیه پاک دامن.همه ی دختران و زنان ایرانی ذات پاک و زیبائی دارن.اما متعسفانه شرایط فوق افتضاح
  من به عنوانه یک جوان ایرانی به تمامه دختران و زنان پاک دامن ایرانی التماس میکنم نگذارید دامن پاکتون اسم دختر بودن یا زن بودنتون زیر سوال بره
  برای از بین بردن هر فسادی باید اول از خودمون شروع کنیم
  نمیگم کاری نکنید منظورم اینکه از راهش برید جلو چه مرد چه زن
  خودم الان بایه زن بیوه دوستم میخوام صیغه بخونم
  ok به امید روزی که ایرانی پاک داشته باشیم
  پس یا حق

 27. دوست عزیز دیدگاه تو هم تا اندازه ای درسته ولی کم نیستن زنانی که خیانت میکنن نوشتی نام یکمرد تو شناسنامه اشون باشه ولو نامرد خب این مهمه که تعریف نامرد چیه مردی که دوست نداشته باشه زنش تابلو باشه یا با هر کس دم خور بشه ایا از نظر تو نامرده
  من شاهد خیلی طلاقها بودم و به جرات علت اکثر شون انحراف زنها قبل از طلاق بوده البته مردهای کثیف هم زیادن

 28. سال 1381 روزنامه انتخاب به نقل از يك مقام نيروي انتظامي گفته بود كه در تهران 84000 زن و دختر فاحشه وجود دارد. جمعيت تهران در سال 1381 نزديك 7 ميليون نفر بود. اگر به طور تقريبي و كلي بگوييم كه سن تن فروشي اغلب از 20 تا 40 سالگي است، با توجه به داده هاي هرم جمعيتي تهران (مركز آمار ايران) در سال 81 ما حدود 2 ميليون زن در فاصله سني 20 تا 40 سال داشته ايم. پس به تعبيري، از هر 23 زن ساكن تهران، يكي فاحشه بوده است!!. اكنون شابد وضع بدتر شده باشد.
  در هلند بر خلاف اكثر كشورهاي اروپايي، فاحشگي قانوني و در نتيجه رسمي است. در ويكيپديا، آمار جمعيت اين كشور 16 ميليون و آمار فاحشه ها در آن كشور، حداكثر 25 هزار نفر ذكر شده است. يعني جمعيتش تقريبا دو نيم برابر تهران اما فاحشه هايش 30 برابر كمتر از پايتخت جمهوري اسلامي ايران است. بگذريم كه فقط 32% فواحش در هلند، هلندي و بقيه از كشورهاي ديگر هستند.
  برعكس من به اون بابايي كه مي گويد يك سوم زنان بيوه به فساد اخلاقي كشيده مي شوند، بابت چنين حرفي، خرده نمي گيرم. بلكه مي گويم دست مريزاد!! ببين در اين كشور اسلامي چه خبر است!!
  اگر حرف اين بابا درست باشد، يعني در سال 1388 كه 125 هزار طلاق در كشور به ثبت رسيده، 41500 زن آلوده به فساد اخلاقي، تحويل جامعه شده است. فقط در طي يك سال!! بگذريم كه چه بسيار زنان و مرداني كه از هم جدا بوده ولي رسما طلاق نگرقته اند.

 29. انتقادت خیلی آبکی بود. حالا بالاخره قبول داری که یه زن مطلقه هم حق داره با هر کی بخواد سکس داشته باشه یا نه؟ این که هر کی نباید سکس با اون رو حق خودش بدونه البته هیچ جای حرفی نیست.

  1. حق و حقوق زن مطلقه دست خودشه نه من … اما اينكه هر كسي به خودش اجازه بده بخواد به حريم اون تجاوز كنه اين قابل قبول نيست

 30. سلام مسعود عزيز. مدتي هست وبلاگتون رو اتفاقي پيدا كردم و جذب نوشته هاتون شدم . تقريبا هم نوشتها. و الان هم اين رو خوندم و تبريك مي گم به خودم و زنان ما كه اسم مردي و جوانمردي هنوز زنده است. من يك جوجه نويسنده هستم . و خوشحال مي شم به وبلاگ من هم سر بزنيد. ممنونم براي وقتي كه توي وب مي ذاري شايد زيربناي فرهنگ جوون هاي ما تغيير كنه .

  1. سلام

   ممنونم از شما و اينكه نه من يه خروس بالغ نويسنده هستم و نه شما يه جوجه نويسنده 🙂

 31. بابا جان بعد از طلاق که مشکل نداره- شنیدم خودشون به زبان فارسی هم میتونن صیغه رو اجرا کنن و الباقی ماجرا– چون پیش ملا نرفتن م شیخ اولین سیخو نزده در ضمن نون ک…. ک شی رو هم ندادن ملا بخوره اسمش شده فساد . اگر یک اخو…..د این وسط معامله رو جوش میداد میشد ثواب و همون چرندیات که تو اون پست صیغه بود- البته بلانسبت به قلم زرین شما اقا مسعود. صفای تو

 32. آقا همه حرفها قبول–
  سئوال- اگه شما ببينين خانمتون با يكي سلام عليك گرمي ميكنه يا عيد و با اس ام اس تبريك ميگه بهش اعتراض كنين كه مثلا جلوي مردم و همسايه ها صورت خوشي نداره ، جواب ميشنوين اينقدر عقب مونده و امل نباش.
  اگه شما با يه همكار خانم همين ارتباطو داشته باشين اون خانم از نظر همسر شما ج…….ده خطاب ميشه.

 33. دستت درد نکنه دمت گرماقا مسعود لعنت به کسانی که عادتشون شده چشماشونو ببندن و دهنه گشادشونو باز کنن درباره ناموس دیگران حرافی کنن

 34. ممنون از نوشته عالیت. واقعا باعث دلگرمی هست که توی جامعه ای که اینقدر مرد و زن دو قطبی و در مقابل هم هستن مردانی مثل شما هم پیدا بشن که حرف حق بزنن و حرفهای این مدلی به نظرشون ناعادلانه بیاد.
  خوشحالم که نوشته ات رو خوندم و امیدوارم همیشه موفق باشی.
  باز هم میگم خیلی دلگرم کننده هست وجود انسان های فهمیده ای مثل تو!

 35. اون خانمی که اومده از زنانی که با شوهر بدشون میسازند ولی طلاق نمی گیرند باید گفت:
  1: پس با همه ی این ها و شرایط خوب بیوه بودن ترجیح میدی با شوهرت بسازی تا بیوه بشی پس زر نزن آبجی!
  2: یک جمله هست که در همه زمان ها و قوم ها و موارد صادقه در این رابطه که میگه ظلم از میان نمی رود مگر آنکه مظلوم از حقش کوتاه نیاد و بپا بخیزه، پس اگر زنی تو خونه بهش شوهرش خیانت می کنه یا .. باید دنبال راه فرار باشه وگرنه ذلت کشیدن برای یک لقمه نون و جای خواب بعدشم بزنن تو سرت افتخار نیست
  متاسفانه فرهنگ گه ماست که میگیم طن خوب زنیه که حرف شوهرشو گوش کنه بجای اینکه بگیم زنیه که احترام خودش رو نگه داره حق خودش رو بدونه اهل تفکر باشه واسه خودش ارزش قائل باشه و …

 36. سلام خدمت دوستان خوبم.اینهایی که کفته شد همه درست.به زنها ظلم میشه.من هنوز نمیتونم این مورد رو درک کنم که در اسلام زن یک سهم میبره و مرد دو سهم.اسلامی که از برابری سخن کفته.نمیتونه اینجا نابرابری کنه.ما باید به هم احترام بزاریم.اما توی این اجتماع سکس زده…….با ایه همه مسایل روانی پیچیده این همه متغیر.که هر کدومش بالا یا پایین بشه.جامعه ما رو زیر و رو میکنه باید چه کار کرد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s